• Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
Tom's Kitchen'ın Yaz Menüsünde 'Mevsimsellik' Ön Planda!
7/1/2014
Dünyaca ünlü Michelin yıldızlı İngiliz şef Tom Aikens’ın ‘İngiliz brasserie’ konseptiyle hizmet veren restoranı Tom’s Kitchen İstanbul, yeni yaz menüsünde yine mevsimsellikten ödün vermiyor.

Tom Aikens’ın bire bir üzerinde çalıştığı yeni menüde; Fırında Ispanak ve Enginar, Keçi Lor ve Dağ Meyveli Yaz Pudingi gibi yaza uygun hafif lezzetler yer alıyor.

Dünyaca ünlü Michelin yıldızlı şef Tom Aikens’ın ilk şubesini 2006 yılında Londra Chelsea’de açtığı veLondra dışındaki ilk şubesi, İstanbul Zorlu Center’da açılan Tom’s Kitchen, yeni yaz menüsünde de mevsim lezzetlerini ön plana çıkardı.

Modern İngiliz brasserie konseptiyle, sabah kahvaltısından akşam yemeğine kadar hizmet veren Tom’s Kitchen’ın yeni yaz menüsü için Londra’dan İstanbul’a gelerek ekibi ile beraber yeni menüyü oluşturan Tom Aikens, lezzetlerin seçiminde mevsimselliğin yanı sıra, daha önce günün spesiyali olarak sunulan ve misafirlerin beğenisi kazanan lezzetleri de dikkate aldı. Tom’s Kitchen İstanbul müdavimleri yaz boyunca bu şekilde menüye giren lezzetlerin de tadını çıkarabilecekler. 

Menüsünde, sevilen İngiliz tariflerinin yanı sıra klasik Fransız mutfağına modern dokunuşlarla yer veren Tom’s Kitchen’ın yeni yaz menüsünde ön plana çıkan lezzetler arasında; Keçi Lor, Çıtır Kalamar, Fırında Ispanak ve Enginar, Burrata, Alaska Kral Yengeç Gratin, Kum Midyeli Spaghetti, 3 Baklagil Salatası veDağ Meyveli Yaz Pudingi yer alıyor.

Mevsiminde yetişen sebze ve meyvelerle en iyi malzemeleri kullanarak hazırladığı tarifleriyle Tom’s Kitchen farklı damak tatlarına hitap eden lezzetler sunuyor. Tom’s Kitchen’ın sıcak ve rahat bir ortamda kahvaltıdan akşam yemeğine kadar sunduğu lezzetli ve farklı seçenekler, sıcak yaz aylarında da seçkin damaklarda yer edinecek.

Yorumlar
Bu haberi yorumlayabilir ve facebookta paylaşabilirsiniz.
E-Bültene Kayıt Ol
Copyright © 2001-2010 YONAR YAPI