• Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
Kaykayları İle Birlikte Tüm Türkiye'yi Keşfetmeye Hazır Bir Takım
5/12/2014
Kaykay sporunu sevdirmek ve daha geniş kitlelere tanıtmak amacıyla 3 sene önce kurulan Vans Türkiye Kaykay Takımı, geçen sene Türkiye’nin 5 büyük şehrinde yaptıkları kaykay turunun ardından şimdi de yeni bir Türkiye turuna çıkıyor.

Gençliğin ve sporun günü olan 19 Mayıs 2014 Pazartesi Günü’nde kaykay sporuna aşık 6 gençten oluşan Vans Kaykay Takımı’nın bu seferki rotaları Türkiye’nin en özel manzaralarının, doğa sporları alternatiflerinin ve tarihinin saklandığı Likya Yolu… Yol üzerindeki kasabaları ve lokal spotları keşfetmek üzere yola çıkacak olan takım, tur boyunca Dalaman, Fethiye, Kaş, Finike, Kumluca ve Kemer bölgelerinden geçecek ve buradaki kaykay yapmak isteyen gençleri kaykay sporu ile buluşturacak.

6 ilçeyi ziyaret ederek toplamda 14 gün sürecek olan tur, 1 Haziran Pazar Günü İstanbul’da noktalanacak.

Kaykay sporuna tutkuyla bağlı ve Türkiye’nin en iyi kaykacıları arasında gösterilen Cenk Kulioğlu, Can Uzer, Yiğit Akbıyık, Alphan Nukan, Ali Osman Ensar ve Alper Çanakçı’dan oluşan Vans Türkiye Kaykay Takımı, kaykay sporunu geniş kitlelere tanıtmak için, ikinci kez Türkiye yollarına düşerek adrenalin heyecanını  kaykay meraklılarına yaşatmak istiyor.  

Kutsal Yol…
19 Mayıs 2014 Pazartesi Günü İstanbul’dan hareket edecek olan Vans Türkiye Kaykay Takımı,  Fethiye, Kaş, Finike, Kumluca ve Kemer ilçelerini içine alan ve yürüyüş yollarıyla bilinen Likya Yolu’nu toplam 14 günde kaykaylarıyla turlayarak bölge tanıtımına da katkı sağlamayı hedefliyor. Geçen sene gerçekleştirdikleri tur ile kaykay sporuna yönelik bir farkındalık sağlayan Vans Türkiye Kaykay Takımı bu sene, bu farkındalığı pekiştirmek adına, geçtikleri bölgelerdeki insanların bu sporu birebir deneyimlemelerini de sağlayacak. Özellikle, rotalarına dâhil ettikleri köyler ve bu köylerde karşılaşacakları gençlere kaykay heyecanını yaşatmak isteyen  takım üyeleri, yolculuk ile ilgili olarak, özellikle kaykayla daha önce hiç tanışmamış çocuklara, bu deneyimi yaşatacak olmalarından dolayı heyecanlı olduklarını söylediler.

Vans  Türkiye Kaykay Takımı 2014 tur rotası
19-20 Mayıs 2014: Dalaman

21-22 Mayıs 2014 : Fethiye                   

23-24 Mayıs 2014 : Kaş

25-26 Mayıs  2014 :Finike                    

27-28 Mayıs 2014 : Kumluca 

29/30/31 Mayıs 2014: Kemer

1 Haziran 2014: İstanbul’a dönüş

Yorumlar
Bu haberi yorumlayabilir ve facebookta paylaşabilirsiniz.
E-Bültene Kayıt Ol
Copyright © 2001-2010 YONAR YAPI