• Facebook'ta Paylaş
  • Twitter'da Paylaş
Boşluk Korkusu 7 Mayıs'ta Artnext İstanbul'da
5/6/2014
Türkiye’de çağdaş sanatın özgün biçim ve içerikler yaratan genç sanatçıları ARTNEXT ISTANBUL’da sanatseverlerle buluşmaya devam ediyor.
 
Alper Bıçaklıoğlu’nun “BOŞLUK KORKUSU // HORROR VACUI” başlıklı altıncı kişisel sergisi 7 Mayıs’ta dinamik bir sanat platformu haline gelen ARTNEXT ISTANBUL’da açılıyor. Alper Bıçaklıoğlu bu sergisinde sanat tarihi ve insan anatomisi temalı eski kitaplar ve ansiklopedilerden esinlenerek ürettiği işler ile karşımıza çıkıyor. Seçtiği görselleri ve üç boyutlu malzemeleri çok katmanlı birer kompozisyon şeklinde yeniden kurgulayan sanatçı, geliştirdiği özel kolaj tekniği ile yeni bir yüzey ve akabinde yeni bir dünya yaratmayı amaçlıyor. 16. yüzyıl Hollanda ve Belçika’sında ortaya çıkan “Vanitas” sanat akımından beslenen Bıçaklıoğlu, faniliği ve ölümsüzmüşçesine yaşanan hayatları sorguluyor.
 
Alper Bıçaklıoğlu, Eserler Hakkında:
“Daha önce ‘Ademler ve Havvalar’ isimli bir kitap seçkisi sergim olmuştu. O serginin sonrasında kitap serileri devam ettirmek istediğim çalışmalardı. ‘Ademler ve Havvalar’ kafamda tam sonuçlanmamıştı ve geçen zaman zarfı içerisinde yarım kaldığını düşündüğüm yeni çalışmalarımı da ekleyerek yeni seriler oluşturmaya başladım. Bilindiği gibi bütün öğretileri kitaplardan edindik veya ediniyoruz. Ben de kurguladığım bu sergideki kitap kolaj çalışmalarını sanatseverlere yine kitapların içerisinde kurduğum kompozisyonlarla sunmak istedim.” 
 
“BOŞLUK KORKUSU // HORROR VACUI” sergisinin açılış kokteyli 07.05.2014 tarihinde 18:00 - 21:30 saatleri arasında gerçekleşecektir. Sergi 07.06.2014 tarihine kadar ARTNEXT ISTANBUL Çağdaş Sanat Alanı’nda görülebilir.
Yorumlar
Bu haberi yorumlayabilir ve facebookta paylaşabilirsiniz.
E-Bültene Kayıt Ol
Copyright © 2001-2010 YONAR YAPI